مجله اینترنتی گروه پزشکان ماه میس تنها منبع مقالات طراحی وبسایت و اموزش برنامه نویسی در کردستان و شهر سنندج میباشد با دنلال کردن گروه پزشکان ماه میس جدید ترین اخبار فناوری را از دست ندهید

گروه پزشکان ماه میس- کاشت ابرو

کاشت ابرو


مشاهده شده: 460 نظر : 0 تاریخ : 1400/06/10
کاشت ابرو توسط تیم کاشت حرفه ای با طرح و مدل سلیقه ی شما به روش FUT

برای کاشت ابرو به روش اف یو تی:

تارهای مو از بانک موی خود فرد واقع در پشت سر یا پشت گوش برداشته و در محل ابرو کاشته می‌شود.

مراحل کاشت:

- آماده‌سازی ناحیه کاشت و بانک مو با اعمال بی‌حسی و استریلیزاسیون

- برداشت فولیکول‌های مو از بانک مو (پشت سر یا پشت گوش) به صورت نواری

- اعمال بخیه در برش‌های ایجاد شده بعد از برداشت نواری

- شست و شوی فولیکول‌های برداشت شده جهت حذف بافت چربی و خون و آماده‌سازی آن‌ها به صورت تار به تار

- کاشت موهای برداشت شده به صورت واحدهای یک تا دو تار به کمک سوزن مخصوص به قطر ۱ میلی‌متر

آماده سازی برای کاشت ابرو به روش FUT:

کسی که می‌خواهد برای کاشت ابرو به روش اف یو تی اقدام کند، ابتدا باید در جلسه مشاوره با متخصص شرکت نماید تا علاوه بر بررسی سلامت عمومی بدن و تایید صلاحیت وی برای این عمل زیبایی، پیرامون مواردی همانند تعداد گرافت مورد نیاز، روش انتخابی برای پیوند و مراقبت‌های قبل و بعد از پیوند نیز صحبت شود. کسانی که دارای ابروهای کم‌پشت یا نازک هستند و یا به هر علتی بخشی از ابروی خود را از دست داده‌اند، می‌توانند از این روش استفاده کنند. ساختار صورت در مدل کاشت ابرو مؤثر است و باید به خوبی تناسب بین اجزای صورت و ابرو ایجاد شود، مهم‌ترین تفاوتی که بین کاشت طبیعی ابرو به روش FUT با دیگر روش‌ها وجود دارد، نحوه برداشت گرافت‌های مو ازبانک مو است.

مزایا:

 -امکان کاشت مو با تعداد گرافت‌های بالا

- عدم آسیب رسیدن به فولیکول‌های مو حین برداشت و در نتیجه درصد بالای موفقیت

- عدم آسیب جدی و عمیق به بافت بانک مو

- دستیابی به ابروهای پرپشت با مقاومت بالا

- برخورداری از دوره نقاهت کوتاه و بی‌دردسر

- ایجاد ظاهری طبیعی و زیبا بعد از اتمام کار

نحوه برداشت مو در کاشت ابرو به روش FUT:

برای برداشت مو به روش FUT از دو ناحیه شامل ناحیه‌ پشت سر و ناحیه پشت گوش، می‌توان استفاده کرد. این دو بخش دارای موهایی هستند که حتی در اثر مشکلات ژنتیکی دچار آسیب و ریزش نمی‌شوند.مراحل استخراج گرافت به شرح زیر است:

 1. برای برداشت مو، ابتدا ناحیه‌ مورد نظر استریل شده و سپس بی‌حسی موضعی صورت می‌گیرد.
 2. یک نوار کوچک با توجه به تعداد گرافت‌های مورد نیاز در ناحیه‌ بانک مو نشانه‌گذاری می‌شود.
 3. با ابزار حساس و تیز، مو و پوست اطراف آن به اندازه‌ یک نوار کوچک از سر جدا می‌شود.
 4. حال دو طرف خراش را به هم بخیه زده و اتصال انجام می‌گیرد.
 5. اکنون یک نوار مو به همراه پوست و دیگر بافت‌های اطراف آن مانند بافت چربی در دست است.
 6. این نوار مو، قابل استفاده در ناحیه ابرو نیست و باید پردازش شود. لذا بافت برداشت شده را در زیر میکروسکوپ‌های قوی می‌برند و به واحدهای فولیکولار تقسیم می‌کنند. این واحدها به صورت یک تا چهار تار مو هستند. آن‌ها را دسته بندی کرده و در محلول استانداردی مورد محافظت قرار می‌دهند.

کاشت ابرو به روش FUT و نحوه انجام آن:

برای کاشت ابروی طبیعی، معمولاً از واحدهای یک تا دو تار استفاده می‌شود. این واحدها ظرافت و خط رویش بهتری را برای ابرو ایجاد می‌کنند. قرار دادن واحدهای فولیکولی در ناحیه‌ ابرو نیازمند تجربه زیادی است به گونه‌ای که پزشک باید علاوه بر مهارت در کاشت ابرو، عمق و زاویه مناسبی را برای کاشت انتخاب کند تا نتیجه کار طبیعی به نظر برسد. ابرو دارای سه زاویه‌ رشد در تاج ابرو، بخش پهن ابرو و دم ابرو است. باید گرافت‌ها به گونه‌ای در هر کدام از این بخش‌ها قرار گیرند که بتوانند به خوبی خط رویش مناسبی را ایجاد کرده و مدل مد نظر ابرو طراحی گردد. برای کاشت طبیعی ابرو به روش FUT، به کمک سوزن مخصوص به قطر حدود یک میلی‌متر، شکافی در ناحیه ابرو ایجاد می‌شود و گرافت‌های یک یا دو تار مو با زاویه رویش مناسب در منطقه‌ کاشت قرار می‌گیرند.

رشد ابرو در کاشت ابرو به روش اف یو تی:

یکی از مشکلاتی که افراد در پیوند ابرو به روش اف یو تی با آن برخورد می‌کنند، خصوصیات موی سر است که به ابرو انتقال می‌یابد. به عنوان مثال رشد موی ابرو سریع‌تر و بیشتر از حد معمول خواهد شد و نیاز دارید آن را کوتاه کنید. معمولا هر 10 روز یک‌بار باید با قیچی از نوک آن‌ها را کوتاه کرد تا زاویه و جهت رویش به هم نخورد. البته پس از مدتی که مو در این ناحیه قرار گرفت، خود را با شرایط جدید وفق می‌دهد و رشد آن متناسب با ناحیه‌ ابرو خواهد شد. اما معمولاً سال اول شاهد رشد زیاد مو در قسمت ابروی خود خواهید بود. بعد از مدتی که معمولاً حدود دو ماه طول می‌کشد، موهای ابرو شروع به ریزش می‌کنند، نگرانی از بابت ریزش مو نداشته باشید زیرا پس از اتمام شوک جراحی بر روی ناحیه‌  ابرو، بعد از چند هفته دوباره موها شروع به رشد می‌کنند و به مرور پرپشت‌تر می‌شوند. از این رو رشد و نتیجه‌ نهایی کاشت ابرو را در زمانی حدود 10 تا 12 ماه پس از عمل می‌توانید مشاهده کنید.

آیا نتیجه کاشت ابرو به روش FUT دائمی و طبیعی است؟

بله دائمی است. موهایی که پس از پیوند ابرو رشد می‌کنند، دائمی هستند. موهای ابرو تا آخر عمر رشد خواهند کرد و هیچ تفاوتی با موی طبیعی نخواهند داشت. شاید برای برخی سوال باشد که آیا می‌توان این ابروها را رنگ کرد یا نه که جواب مثبت است و این ابروها، هیچ فرقی با ابروهای طبیعی و ابتدایی شما نخواهند داشت ولی باید از متخصص سوال کنید که چه مدت بعد از پیوند طبیعی ابرو به روش FUT می‌توان ابرو را رنگ کرد.

نکاتی که در کاشت ابرو به روش FUT باید در نظر گرفته شود:

1- در این روش نهایت دقت باید انجام گیرد. هنگامی که گرافت‎‌ها از هم جدا می‌شوند، باید از واحدهای تک تاری یا دو تاری استفاده کرد.

2- در بخش خط طراحی و بیرونی‌ترین خط کاشت، گرافت‌های تک مویی قرار داده می‌شود و به طور معمول گرافت‌های دو تار مویی را در بخش وسط قرار می‌دهند.

3- هنگام کاشت، زاویه‌ مناسب باید در نظر گرفته شود. اگر زاویه‌ رویش مو استاندارد نباشد، بعد از کامل شدن نتیجه‌،پیوند ابرو استانداردهای لازم را ندارد و حالت خوبی به خود نمی‌گیرد.

توصیه ‌های قبل از پیوند مو با روش FUT:

 1. حداقل به مدت یک ماه قبل از پیوند ابرو از مصرف دخانیات و الکل خودداری کنید. مصرف دخانیات، سطح اکسیژن خون را پایین می‌آورد که باعث آسیب به فولیکول خواهد شد و مصرف الکل، خون را رقیق می‌کند که باعث افزایش خطر خونریزی بعد از پیوند طبیعی ابرو می‌شود.
 2. تا دو هفته قبل از پیوند ابرو نباید داروهای رقیق‌کننده خون مصرف کنید.
 3. در صورت ابتلا به بیماری خاص یا داشتن حساسیت به ماده بی‌حسی حتما موضوع را به متخصص اطلاع دهید.
 4. شب قبل از کاشت ابرو، حمام کنید تا هم پوست از آلودگی پاک شده و هم اینکه شما تا 48 ساعت بعد نمی‌توانید استحمام کنید.
 5. در روز عمل، نباید آرایش صورت داشته باشید.
 6. حتما روزی که برای کاشت طبیعی ابرو مراجعه می‌کنید لباس دکمه‌دار بپوشید تا تعویض آن راحت باشد.

مراقبت‌ های بعد از کاشت ابرو به روش FUT:

 1. بنا به همان دلیلی که ذکر شد، نباید تا یک ماه به سراغ دخانیات و مشروبات الکلی بروید.
 2. داروهایی که پزشک تجویز کرده است را به طور کامل مصرف کنید.
 3. در زمان خوابیدن حتما سر به زاویه 45 درجه نسبت به بدن قرار داشته باشد تا از تورم پوست جلوگیری گردد.
 4. به هیچ عنوان به محیط آلوده نرفته و در معرض گرد و غبار قرار نگیرید چون زخم عفونت می‌کند.
 5. مصرف مایعات به ویژه آب را بیشتر کنید تا هم خونرسانی به محل کاشت مو بیشتر شده و فولیکول‎‌های پیوندی تقویت شوند و هم جای زخم و محل کاشت، زودتر بهبود یابند.
 6. خوردن میوه و سبزیجات را بیشتر کنید. خاصیت آنتی‌اکسیدانی این مواد غذایی، باعث افزایش سرعت ترمیم زخم‌ها و همچنین تقویت بهتر فولیکول‌ها می‌شود.
 7. به هیچ عنوان محل کاشت ابرو با روش FUT نباید تحت فشار باشد لذا از ماساژ دادن و خاراندن خودداری کنید.
 8. تا زمانی که پزشک توصیه می‌کند، فعالیت و ورزش سنگین، ممنوع است.
 9. در زمان شستن صورت، به هیچ عنوان نباید حوله را به صورت خود بکشید.
 10. حداقل تا 48 ساعت بعد از پیوند ابرو به روش FUT نباید آب به ابروها برسد و پس از آن برای حمام کردن و شستن صورت باید طبق دستور متخصص رفتار نمود.

کاشت ، کاشت ابرو ، کاشت ابرو طبیعی ، کاشت ابرو به روش FUT ، FUT T

نظرات خود را با ما درمیان بگذارید و مارادر ارائه خدمات بهتر یاری نمایید